Pro Prahu a okolí můžete využít našeho partnerského dodavatele:

Historická okna

Historické objekty v centrech měst mají tradiční kastlová okna, hovorově však užívaný název okna špaletová, samostatnou skupinou jsou okna jednoduchá historická, převážně určená do dvora.

Jaký je mezi tím rozdíl?

Mezi špaletovým a kastlovým oknem je velmi jednoduché se vyznat. Špaletová okna, jsou odvozená z italštiny (spalletta – ostění nebo ohrazení) a tím je označován vnitřní povrch okenního, popřípadě dveřního otvoru. U okna špaletového je vnitřní část zpravidla vyzděná, u kastlového je vnější a vnitřní rám spojen dřevěným ostěním. Avšak zásadní rozdíl je ve způsobu otevírání.

Špaletové okno – vnější rámy se otevírají ven, vnitřní dovnitř.

Kastlové okno – vnější a vnitřní rámy se otevírají dovnitř.

Když nyní máme vymezené pojmy, rád bych Vám představil naše kastlová okna a pár zásadních informací o nich.

Zpracování cenové nabídky a nezávazná konzultace je u nás vždy zdarma. Nebereme to jako benefit, ale jako samozřejmost.

Špaletová okna

Historická jednoduchá okna

Špaletová okna

Naše špaletová okna vyrábíme s citem pro zachování původního rázu objektů. Používáme tak na výrobu lepené hranoly, avšak pro exteriér NEJSOU délkově napojené (níže detailní popis okna). Často se setkáváme s řešením, kdy dvě upravená euro okna jsou vydávána za kastlová, historická. Není tomu tak. Jedná se pouze o EURO okno spojené „prknem“. Tak jako všechny naše exteriérové rámy oken jsou bez délkového napojení, to samé platí i pro spárovky sloužící pro spojení vnějšího a vnitřního křídla.

Pro povrchovou úpravu špaletových oken používáme vysokotlaké zařízení airless a to s pracovním tlakem nánosu barvy 200 bar (více v záložce popis okna) a barvou od amerického výrobce Sherwin-William’s, s atestací ve Švédsku.

Dobové Dveře Historická Okna Špaletová Okna

Historická jednoduchá okna

Dobové Dveře Historická Okna

Reference

Adam Hegyi
Read More
Perfektní práce, TOP kvalita. P. Řípa historickým dveřím fakt rozumí a dělá je ve 100% kvalitě a preciznosti. Doporučuji.
Bytové družstvo PESL, Praha 8
Read More
Zhotovení nových bytových a vchodových dveří. Spolupráce s Ing. Řípou byla vynikající po všech stránkách. Oceňujeme profesionální provedení a vstřícnou komunikaci během celého procesu, od prvotního zaměření po instalaci hotového díla.
Martina Ševčíková
Read More
Náš dům má s firmou jen ty nejlepší zkušenosti.Profesionální a lidský přístup ,ochota a příjemné jednání.Můžeme na 100% doporučit.
Jan Hornik
Read More
Perfektní komunikace i spolupráce. solidně odvedená práce. Doporučuji.
Jehlicka Oldrich
Read More
Absolutní spokojenost.
Previous
Next
Dobové Dveře