O nás

Dovolte mi, jako prapravnukovi Kamilovi představit historii naší firmy.

Kdy to vše vlastně začalo.

Dne 3. března 1889 (svátek má Kamil) se v Milovech u Svratky narodil Rudolf Bukáček, který po dostudování školy odjel. Jak v tomto kraji bylo zvykem do Vídně, kde se vyučil truhlářem. Pracoval zde v předních truhlářských dílnách a po první světové válce se přestěhoval z Vídně do Prahy, aby zde roku 1910 založil vlastní truhlářský podnik. Historické prameny uvádějí, že tento podnik zvelebil na moderní podnik se značným počtem zaměstnanců a velkým okruhem zákazníků. Byl činný i ve veřejném životě. Roku 1931 byl jmenován členem místní rady v Karlíně, v roce 1935 byl jmenován ministrem vnitřního obchodu vicepresidentem Obchodní a živnostenské komory v Praze. Byl zároveň předsedou Jednoty společenstev truhlářů, soustružníků dřeva a řezbářů pro Čechy a Moravu a také členem Kuratoria Obchodní akademie v Karlíně. Jeho dcera si vzala za manžela zaměstnance truhláře pana Josefa Chmelu, ale to už se blížilo znárodnění a neblahá doba normalizace a komunismu.

Po Sametové revoluci v r. 1991 zakládá můj otec Radek Řípa s mým dědou Rudolfem Chmelnou firmu Truhlářství Chmela – Řípa s.r.o. v pronajatých prostorech v Praze 2 – Nuslích. V následujících letech firma zmodernizovala výrobní prostory a prostředky a posléze celý objekt odkoupila do osobního vlastnictví.

Snažíme se jít stále s dobou a zlepšovat technologické vybavení firmy. Abychom mohli, i s pomocí našich zaměstnanců, vytvářet individuálně stavební truhlářské výrobky od historických dveří až po špaletová okna.

Z důvodu nedostatku kvalitního řeziva si firma v r. 1993 na vlastním pozemku poblíž Havlíčkova Brodu postavila pilu. Ta se postupně rozšířila o kondenzační sušárnu řízenou počítačem. Veškeré zakázky zpracováváme komplexně – tedy od zaměření stavby (interiéru), podrobného projednání požadavků zákazníka, předložení návrhu a vypracování potřebné výkresové dokumentace až po dopravu výrobků na místo určení a jejich kompletní montáž.

 

Rok 2016 byl pro firmu zlomový. Zde mi dovolte se představit. Jmenuji se Kamil Řípa. Dětství jsem trávil s otcem v truhlářské dílně, a tak bylo o mé profesi rozhodnuto.

Rodiče navzdory přímluv učitelů, ať jdu studovat na SŠ, mě dali vyučit truhlářem. Za toto rozhodnutí jsem dnes vděčný. Ruku v ruce s praxí jsem pokračoval ve studiu. V posledním ročníku bakalářského studia jsem převzal vedení a chod firmy v Praze. O chod firmy na Vysočině se stará můj otec. Díky podpoře rodiny a samozřejmě i našich zaměstnanců, jsem dokončil navazující inženýrské studium v oboru Dřevařství.

V současné době dochází neustále k novým investicím do strojního vybavení a k nástupu nových technologických postupů výroby. Dnes se nám daří plnit přísná kritéria našich klientů, a to s důrazem na zachování stylu dobových oken a dveří s odkazem do doby pana Bukáčka. 

13B 13A
9A 9B
8B 8A
7B 7A
6A 6B
4B 4A
3A 3B
1A 1B
10B 10A
11A 11B
12A 12B
14A 14B
4B 4A
15A 15B
16A 16B
17A 17B
18A 18B
1A 1B
5A 5B
19A 19B
20A 20B nové
21B 21A
22A 22B
DSC_0544 DSC_0550