O nás

Dovolte mi, jako prapravnukovi Kamilovi představit historii naší firmy…

Kdy to vše vlastně začalo.

Dne 3. března 1889 (svátek má Kamil) se v Milovech u Svratky narodil Rudolf Bukáček, který po dostudování školy odjel. Jak v tomto kraji bylo zvykem do Vídně, kde se vyučil truhlářem. Pracoval zde v předních truhlářských dílnách a po první světové válce se přestěhoval z Vídně do Prahy, aby zde roku 1910 založil vlastní truhlářský podnik. Historické prameny uvádějí, že tento podnik zvelebil na moderní podnik se značným počtem zaměstnanců a velkým okruhem zákazníků. Byl činný i ve veřejném životě. Roku 1931 byl jmenován členem místní rady v Karlíně, v roce 1935 byl jmenován ministrem vnitřního obchodu vicepresidentem Obchodní a živnostenské komory v Praze. Byl zároveň předsedou Jednoty společenstev truhlářů, soustružníků dřeva a řezbářů pro Čechy a Moravu a také členem Kuratoria Obchodní akademie v Karlíně. Jeho dcera si vzala za manžela zaměstnance truhláře pana Josefa Chmelu, ale to už se blížilo znárodnění a neblahá doba normalizace a komunismu.

Po Sametové revoluci v r. 1991 zakládá můj otec Radek Řípa s mým dědou Rudolfem Chmelnou firmu Truhlářství Chmela – Řípa s.r.o. v pronajatých prostorech v Praze 2 – Nuslích. V následujících letech firma zmodernizovala výrobní prostory a prostředky a posléze celý objekt odkoupila do osobního vlastnictví.

https://www.high-endrolex.com/2

Snažíme se jít stále s dobou a zlepšovat technologické vybavení firmy. Abychom mohli, i s pomocí našich zaměstnanců, vytvářet individuálně stavební truhlářské výrobky od historických dveří až po špaletová okna.Z důvodu nedostatku kvalitního řeziva si firma v r. 1993 na vlastním pozemku poblíž Havlíčkova Brodu postavila pilu. Ta se postupně rozšířila o kondenzační sušárnu řízenou počítačem. Veškeré zakázky zpracováváme komplexně – tedy od zaměření stavby (interiéru), podrobného projednání požadavků zákazníka, předložení návrhu a vypracování potřebné výkresové dokumentace až po dopravu výrobků na místo určení a jejich kompletní montáž.

Rok 2016 byl pro firmu zlomový. Zde mi dovolte se představit. Jmenuji se Kamil Řípa. Dětství jsem trávil s otcem v truhlářské dílně, a tak bylo o mé profesi rozhodnuto.

Rodiče navzdory přímluv učitelů, ať jdu studovat na SŠ, mě dali vyučit truhlářem. Za toto rozhodnutí jsem dnes vděčný. Ruku v ruce s praxí jsem pokračoval ve studiu. V posledním ročníku bakalářského studia jsem převzal vedení a chod firmy v Praze. O chod firmy na Vysočině se stará můj otec. Díky podpoře rodiny a samozřejmě i našich zaměstnanců, jsem dokončil navazující inženýrské studium v oboru Dřevařství.

V současné době dochází neustále k novým investicím do strojního vybavení a k nástupu nových technologických postupů výroby. Dnes se nám daří plnit přísná kritéria našich klientů, a to s důrazem na zachování stylu dobových oken a dveří s odkazem do doby pana Bukáčka. 

Dobové Dveře Logo Firmy Chmela Řípa Truhlářství
Dobové Dveře